Noc Muzeów 2015 w Chełmnie

Już 16 maja 2015 roku (sobota) serdecznie zapraszamy na kolejną, dziewiątą

"Noc Muzeów"

godz. 10,15 - Wycieczka do Kałdusa i Starogrodu - zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy ul. Biskupiej 10,30 - wyjazd do Kałdusa (dzieje odkryć archeologicznych, Góra św. Wawrzyńca) 11,15 - przejazd do Starogrodu (zwiedzanie kościoła, Góra Zamkowa, poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Starogrodu) ok. 12,30 - 12,45 - powrót do Chełmna Udział w wycieczce bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w autokarze obowiązują zapisy w Chełmińskiej Informacji Turystycznej w  Ratuszu lub telefonicznie 56 686 21 04.Dzieci poniżej 15 roku winny znajdować się pod opieką rodziców lub innych opiekunów.

godz. 14,00 - możliwość zwiedzania wystaw stałych i czasowych z przewodnikiem (bezpłatnie) - zbiórka chętnych przed Ratuszem.

godz. 16,00 otwarcie wystawy czasowej "Życie codzienne Chełmna na przełomie XIX / XX w."

godz. 20,00 Koncert "Muzyczne perły baroku" Wykonawcy: Anna Kowalska - lutnia, gitara barokowa Anton Birula – lutnia, teorba Józef Kolinek – skrzypce W programie utwory H. Bibera, S. Weissa, G. Ph. Telemanna, J. S. Bacha

godz. 21,30 nocny "Spacerek po Chełmnie" - na trasie m.in. zabudowa Rynku, ul. Szkolna, ul. Franciszkańska, ul. Dominikańska, zespół klasztorny z wejściem na emporę i do krypty ksieni Magdaleny Mortęskiej.

Ratusz będzie czynny dla zwiedzających w godz. 11,30 do 23,30. Przez cały dzień będzie możliwość wejścia na taras ratusza (bilet cena 2 zł.)