Warsztaty Mydła

9 maja 2015 (sobota)

w godz. 10,30 – 14,00

na Rynku przed Ratuszem w Chełmnie

Od 2011 roku podróżuje po Polsce Obwoźna Pracownia Mydła promująca mobilne warsztaty mydlane. Są one częścią Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.

Dnia 9 maja 2015 roku Obwoźna Pracownia Mydła zawita do Chełmna. W godzinach 10,30 - 14,00 na Rynku przed Ratuszem głównie dzieci i młodzież wraz z rodzicami będą mogli skorzystać z tej ciekawej atrakcji.

Warsztaty mydlane przenoszą w klimat XIX – wiecznej manufaktury, a mydełko, które uczestnicy samodzielnie wytwarzają może być niepowtarzalnym prezentem dla najbliższych lub pachnącą pamiątką albo też ciekawą ozdobą łazienki.

Warsztaty odbywać się będą co pół godziny. Uczestnicy samodzielnie mogą wyrobić mydło. Mogą wybrać kształt, zapach i kolor oraz dodatki do jego zdobienia. Wytwarzanie mydła trwa około 15 minut, kolejne 15 minut należy przeznaczyć na zastygnięcie masy mydlanej.

Chętne osoby będą mogły również nauczyć się korzystać z dawnych sprzętów kąpielowych i pralniczych, czyli pranie na tarach i używanie magli ręcznych.

Podczas warsztatów Obwoźna Pracownia Mydła zaprezentuje również swoje stoisko z własnymi wyrobami mydlanymi. Będzie więc można zaopatrzyć się w ciekawe, pachnące i unikalne mydła.

Serdecznie zapraszamy.