Wystawy czasowe 2012

 

Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej: "Rtm. Antoni Pacewicz - kawalerzysta 8 Pułku Strzelców Konnych z Chełmna" - ze zbiorów Benito Grochowskiego, która odbędzie się dnia 7 listopada 2012 r. o godz. 16,30 w Sali Mieszczańskiej

Fot. ze zbiorów Benito Grochowskiego

Ekspozycja będzie czynna do 5 stycznia 2013 r.

Ewa Gerka Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej w ChełmnieMichał Woźniak Dyrektor Muzeum Okręgowego Im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczymają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "LEON WYCZÓŁKOWSKI - WRAŻENIA Z POMORZA" dnia 4 października 2012 r. o godz. 16.30, sala mieszczańska - ratusz, wystawę będzie można zwiedzać do 31 października 2012 r.

Leon Wyczółkowski, Ratusz w Chełmnie, z teki Wrażenia z Pomorza, 1931, litografia ze zbiorów Muzeum Okręgowego im. L.Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Rok Leona Wyczółkowskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolietj Polskiej Bronisława Komorowskiego

MUZEUM ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ ORAZ ODDZIAŁ WARSZAWSKI STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW POLSKICH ZAPRASZAJĄ W DNIU 15 WRZEŚNIA 2012 R. O GODZ. 13,00 NA WERNISAŻ XXIV WYSTAWY MALARSTWA ARCHITEKTÓW "WISŁA ŁĄCZY". WYSTAWA BĘDZIE CZYNNA DO 30 WRZEŚNIA 2012 R.

MUZEUM ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ SERDECZNIE ZAPRASZA NA OTWARCIE WYSTAWY "PASZPORTY KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ" ZE ZBIORÓW MUZEUM PAPIERNICTWA W DUSZNIKACH ZDROJU DNIA 4 LIPCA 2012 ROKU O GODZ. 17,00 W SALI MIESZCZAŃSKIEJ RATUSZA.

DNIA 19 MAJA 2012 ROKU W RAMACH "NOCY W MUZEUM" SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OTWARCIE WYSTAWY CZASOWEJ "AKT - FOTOGRAFIE W TECHNICE GUMY" AUTORSTWA TOMASZA GRABIEC. WYSTAWĘ BĘDZIE MOŻNA ZWIEDZAĆ DO OK. 20 CZERWCA..

DYREKTOR MUZEUM ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ SERDECZNIE ZAPRASZA NA OTWARCIE WYSTAWY CZASOWEJ "O CHEŁMINIANKACH - ICH ŻYCIU I MARZENIACH", KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 13 MARCA O GODZ. 16.30 W SALI MIESZCZAŃSKIEJ RATUSZA.

patronat medialny

Dnia 14 lutego 2012 roku o godzinie 15,00 Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej "Chełmno miastem zabytków i zakochanych" - z VII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury Podczas otwarcia wystawy dostępny będzie również w sprzedaży najnowszy album poplenerowy. Wystawa będzie czynna do końca lutego 2012 roku. Ponadto podczas otwarcia książki odbędzie się promocja książki "Senne erotyki" z udziałem autora Mirosława Antoniego Glazika