Konkurs Śladami 8 Pułku Strzelców Konnych

„Śladami 8 Pułku Strzelców Konnych”

kwiecień – październik 2018 r.

Klub Jazdy Konnej „Jocker” im. 8 Pułku Strzelców Konnych z Działowa wraz z Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Śladami 8 Pułku Strzelców Konnych”.

REGULAMIN

1. Celem konkursu jest udokumentowanie miejsc i miejsc pamięci na terenie Chełmna i powiatu chełmińskiego związanych z dziejami 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie.

2. Uczestnik konkursu może wybrać sobie dowolne elementy. W pracy konkursowej nie muszą znaleźć się wszystkie miejsca związane z 8 Pułkiem Strzelców Konnych. Uczestnik może wybrać sobie jedno zagadnienie tematyczne, może dotrzeć do potomków 8 PSK, dokumentować pamiątki związane z chełmińskimi ułanami, czy stan obecny miejsc związanych z historią pułku.

3. W pracy konkursowej winno znajdować się minimum 12 różnych fotografii.

4. Do konkursu może przystąpić młodzież w wieku 14 – 19 lat

5. Uczestnicy konkursu powinni dostarczyć prace fotograficzne do siedziby Muzeum Ziemi Chełmińskiej w wersji cyfrowej na pendreiwe lub płycie CD lub DVD wraz z dołączonym opisem fotografowanych miejsc.

6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na wykorzystanie swoich prac przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej jak i Klub Jazdy Konnej „Jocker” w Działowie w celach promocyjnych i marketingowych dot. 8 Pułku Strzelców Konnych

7. Czas trwania konkursu kwiecień – 10 październik 2018. Termin składania prac do 10 października 2018. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca października 2018 r.

8. Nagrody

I miejsce – tablet

II miejsce – aparat fotograficzny

III miejsce – Album „Chełmno i jego mieszkańcy na starej fotografii” autorstwa Anny Soborskiej - Zielińskiej.

1. Szczegółowych informacji udziela Anna Grzeszna – Kozikowska – pracownik Muzeum Ziemi Chełmińskiej e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 56 686 16 41

Pomnik 8 Pułku Strzelców Konnych znajdujący się nad Wisłą (fot. A.G.-K.)