Warsztaty edukacji muzealnej

4. warsztaty edukacji muzealnej

sobota, 11 października 2014 r., godz. 10.00-14.00

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego we współpracy z Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie organizuje w sobotę 11 października 2014 r. w godz. 10.00-14.00 warsztaty z cyklu Pastwisko wyobraźni. Zapraszamy do udziału pracowników działów edukacji i innych zainteresowanych muzealników, głównie z muzeów województwa kujawsko-pomorskiego. Mile widziani będą także goście z sąsiednich województw. Zapraszamy także animatorów z innych instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych, którym bliska jest problematyka edukacji związanej z dziedzictwem kultury. Celem cyklu jest integracja środowiska edukatorów, rozwijanie naszych kompetencji jako interpretatorów dziedzictwa kultury chronionego oraz prezentowanego przez muzea zgodnie ze współczesnymi trendami w postrzeganiu ich lokalnej i globalnej roli.

Zainteresowanym Koleżankom i Kolegom proponujemy kolejne spotkanie, tym razem po to, by podzielić się doświadczeniem w zakresie realizacji programów edukacyjnych dla przedszkoli. Prosimy chętnych o podawanie w zgłoszeniu tematów ustnych komunikatów (ok. 5 min.-10 min.). Spotkanie ma charakter warsztatowy, dlatego zachęcamy do przekazu tzw. dobrych praktyk w pracy z grupami przedszkolnymi, prezentowania skutecznych sposobów wzbudzania zainteresowania u dzieci i ich aktywizowania, stosowanych przez siebie metod i ćwiczeń, animacji, zabaw przy ekspozycjach, itp.

Zastrzegamy sobie prawo do wyboru tematów spośród zgłoszonych propozycji. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona (ok. 20 os.).

Zapraszamy serdecznie do Chełmna na wspólny trening naszej edukatorskiej wyobraźni!

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 6 października 2014 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt:

• Maria Pokrzywnicka, Dział Edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu

• Anna Grzeszna-Kozikowska, Dział Oświatowy Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Rynek 28 – Ratusz, 86 – 200 Chełmno, tel. 56 686 16 41 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10.00 – 10.30 recepcja i autoprezentacje uczestników

10.30 – 10.50 Maria Pokrzywnicka, Program edukacyjny dla przedszkoli w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

10.50 – 11.10 Anna Grzeszna-Kozikowska, Oferta edukacyjna Muzeum Ziemi Chełmińskiej dla grup przedszkolnych
11.10 – 11.50 komunikaty zgłoszone przez uczestników (prosimy o podanie, czy potrzebny sprzęt multimedialny)

11.50 – 12.30 przerwa kawowa, dyskusja, wymiana doświadczeń c.d.
12.30 – 14.00 Spacer po Chełmnie (najważniejsze odrestaurowane obiekty), uwzględniające również elementy zajęć z przedszkolakami. Przewodnik Anna Grzeszna-Kozikowska