Noc Muzeów 2012 w Chełmnie

Po raz szósty Muzeum Ziemi Chełmińskiej obchodzi „Noc Muzeów” Dnia 19 maja 2012 roku Chełmińska Informacja Turystyczna będzie czynna w godz. 10.00 – 24.00, natomiast muzeum będzie czynne w godzinach 12.00 – 24.00

Bezpłatnie będzie można zwiedzić wystawy stałe: „Dzieje Chełmna” i „Doktor Ludwik Rydygier (1850 – 1920) – światowej sławy chirurg” oraz ekspozycję czasową: „Akt –fotografie w technice gumy” autorstwa Tomasza Grabiec.

Od godziny 12.00 będzie można wejść na taras Ratusza (bilet w cenie 2 zł). Noc Muzeów jest jedynym dniem w roku, kiedy to chełmińscy muzealnicy zapraszają gości do podziwiania panoramy Chełmna z tego punktu widokowego.

16.30 otwarcie wystawy: „Akt –fotografie w technice gumy” autorstwa Tomasza Grabiec.

20.30 – Koncert akordeonowy w Sali Mieszczańskiej Ratusza: "Akordeon na Drabinie?" w wykonaniu Tomasza Drabiny. W programie: argentyńskie i polskie tanga, kawiarniana muzyka paryska w stylu "musette", nastrojowe tematy bałkańskie, melodie włoskie, muzyka filmowa oraz własne kompozycje.

21.30 – Nocny „Spacerek po Chełmnie” – w programie m.in. zwiedzanie Ratusza, wejście na taras, historia Rynku, ul. Toruńska, zwiedzanie kościoła św. Ducha połączone z prezentacją uzbrojenia rycerskiego z okresu bitwy pod Grunwaldem oraz pokazami walk zaprezentowane przez Chorągiew Ziemi Chełmińskiej. Przewodnik - Anna Grzeszna – Kozikowska.

W godzinach 18.00 - 20.00 będzie możliwość zamówienia portretu (za odpłatnością), które wykonywać będzie Joanna Ciszewska.

Ponadto 19 maja 2012 roku w Chełmnie będzie można skorzystać z następującej oferty:

11.00 – 18.00 – Piknik Strzelecki na osadzie średniowiecznej przy ul. Kościelnej, przygotowany przez Zastęp Rycerski z Chełmna oraz Twierdzę Chełmno.

18.00 Koncert pt. „Region Chopina”. Wystąpią: Paweł Kowalski - fortepian, Barock Quartet w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. G.G.Gorczyckiego przy ul. Świetojerskiej 3 – (Organizatorzy: Urząd Marszałkowski, bydgoska Fundacja Muzyka u Źródeł
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie, Urząd Miasta Chełmna)
Bezpłatne zaproszenia dostępne są w Chełmińskiej Informacji Turystycznej w Ratuszu - Rynek 28. Wstęp wolny!

Kolejna „Noc Muzeów” już za rok.

Poniżej fotografie "Nocy Muzeów" 2011 w Chełmnie dzieki uprzejmości www.chelmno.com.pl

1. Podczas nocnego zwiedzania kościoła klasztornego

2. Na tarasie Ratusza

3. "Spacerkowicze" poznają historię ulicy Dominikańskiej.

Organizatorzy Nocy Muzeów 2012:

Muzeum Ziemi Chełmińskiej

Chorągiew Ziemi Chełmińskiej