NOC MUZEÓW 2011

Dnia 14 maja 2011 roku (sobota) po raz piąty Muzeum Ziemi Chełminskiej zaprasza na

"Noc Muzeów".

Tego dnia placówka bedzie czynna w godzinach 10.00 - 23.00.

Chełmińscy muzealnicy zapraszają do zwiedzania wystaw stałych: "Dzieje Chełmna" oraz "Doktor Ludwik Rydygier - swiatowej słwy chirurg". Ponadto będzie możliwośc obejrzenia nowej ekspozycji czasowej: " XIX - wieczna Azja Środkowa okiem fotografa, badacza i podróżnika Leona Barsczewskiego" ze zbiorów prawnuka Igora Strojeckiego z Warszawy. Niewątpliwa atrakcją "Nocy Muzeów" bedzie wejście na taras Ratusza. "Noc Muzeów" - jest to jedyny dzień w roku, kiedy można podziwiać panoramę starego Chełmna z tego punktu widokowego.

Natomiast o 21.30 Anna Grzeszna - Kozikowska zaprasza na nocny "Spacerek po Chełmnie".

W programie m.in.: zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, wejscie na taras Ratusza, dzieje ulicy Dominikańskiej, Franciszkańskiej, kościoła pofranciszkańskiego, zespołu klasztornego oraz nocne zwiedzanie kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (kościół klasztorny) z wejściem na emporę. Z pewnością zwiedzanie tej części świątyni będzie dużą niespodzianką dla zwiedzających, gdyż na co dzień nie jest ona udostępniana turystom.

Zbiórka uczestników wycieczki przed Ratuszem.

Udział w "Nocy Muzeów", jak i w "Spacerku po Chełmnie" jest bezpłatny,

poza biletem na taras Ratusza w cenie 2 zł.

Opr. A.G.-K.