Konkurs „Wiedza o Chełmnie i jego zabytkach”

Dnia 16 kwietnia 2011 roku w Sali Sądowej Ratusza odbyła się kolejna edycja  konkursu „Wiedzy o Chełmnie i jego zabytkach” organizowanego przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszych konkursów  był Jerzy Kałdowski.  Początkowo, od lat 80 – tych XXw.,  odbywały się one okazjonalnie z okazji „Dni Chełmna” lub „Niedzieli w Muzeum”. Od 1997 roku jest to już konkurs cykliczny. W bieżącym roku do rywalizacji przystąpiła młodzież ze szkół chełmińskich oraz Starogrodu, Podwieska i Małych Łunaw. Komisja w składzie Anna Soborska – Zielińska, Izabela Ruczyńska oraz Anna Grzeszna a –Kozikowska oceniała młodzież z zakresu historii oraz znajomości architektury miasta Chełmna. W kategorii szkoły podstawowe do rywalizacji przystąpiło 20 osób, a w kategorii gimnazja – 16. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Emilia Chojnacka – Szkoła Podstawowa w Starogrodzie

II miejsce – Jakub Ćwik – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chełmnie

III miejsce – Oliwia Bruś – Szkoła Podstawowa w Starogrodzie

Kategoria gimnazja:

I miejsce –Aleksandra Kubacka – Gimnazjum w Starogrodzie

II miejsce – Joanna Szczepanik – Szkoła Podstawowa Nr 1

III miejsce – Celina Chmielewska – Gimnazjum w Starogrodzie

Laureaci konkursu "Wiedzy o Chełmnie"  w kat. szkoły podstawowe wraz z opiekunami

Opr.

Anna Grzeszna - Kozikowska