"MOJE TATRY - WĘDRÓWKI MIROSŁAWA KLATECKIEGO"

MUZEUM ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ

SERDECZNIE ZAPRASZA NA

OTWARCIE WYSTAWY CZASOWEJ:

"MOJE TATRY - WĘDRÓWKI

MIROSŁAWA KLATECKIEGO",

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA

19 MARCA 2011 ROKU O GODZ. 12.00

W SALI MIESZCZAŃSKIEJ RATUSZA

Wystawę będzie można zwiedzać do końca kwietnia 2011 r.

Mirosław Klatecki jest bydgoszczaninem, absolwentem Akademii Techniczno – Rolniczej. Góry przemierza od ponad ćwierć wieku. Zna je jak nikt. Nie straszna mu pora  dnia  czy  roku, słota  czy letni skwar . W góry wyrusza o każdej porze, czasem tylko  po to aby zachwycić  się brzaskiem, a bywa, że  grozy  burzy doświadczyć .

Pasją Mirosława Klateckiego jest fotografia, która jest nie tylko utrwalaniem w kadrze, ale również osobistym przeżyciem.

Fotografie eksponowane na wystawie w chełmińskim Ratuszu prezentują Tatry – po polskiej i słowackiej stronie. Wykonane zostały w ostatnich sześciu latach. Jak podaje autor, większość fotografii nie miało obróbki komputerowej. Prezentują to co uchwycił aparat. Tylko duże panoramy Tatr wymagały specjalnego programu komputerowego. Obok piękna gór możemy również obejrzeć faunę i florę tych terenów.

Wystawę będzie można zwiedzać do 4 maja 2011 r.

Opr. A. G. - K.