Kobieta słucha diabła - grafika Marka Tomasika

Dnia 29 czerwca o godz. 16.30 w Sali Mieszczańskiej Ratusza odbędzie się otwarcie wystawy czasowej: "Kobieta słucha diabła" - grafika Marka Tomasika. Ekspozycję będzie można zwiedzać do 25 sierpnia 2010 r.

Na otwarciu zagra i zaśpiewa Andrzej Hałabuda.

Marek Tomasik urodzony w Świeciu w 1976 roku. Grafik, rzeźbiarz i aktor uliczny. Od 1998 roku ilustrator prasowy.

W swoim dorobku posiada ponad tysiąc ilustracji publikowanych w „Wprost”, „Newsweek”, „Przekrój”, „Ozon”, „BusinessWeek”, „Rzeczpospolita”, „Machina”, „Brief”, „Chip”, „Pani”, „Media i Marketing”, „Warszawa i Kultura”, „Nowa Fantastyka”, „Puls Biznesu”, „New Scientist”, „Bluszcz” i wielu innych. Ponadto kilkanaście okładek książek i przedstawień teatralnych oraz nieustanna akcja na ulicy.
     Nagrody – Brązowe „Chimery” w międzynarodowych Konkursach Projektowania Prasowego w  Warszawie w 2006 i 2007 r. (za ilustracje do „Wprost”, „Pani”, „Warszawa i Kultura”, „Newsweek”, „Nowa Fantastyka”)

www.tomasik.pl