Konkurs "Wspomnienie z Chełmna"

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Wspomnienie z Chełmna”.

1. Celem konkursu jest spisanie autentycznych relacji, wspomnień z Chełmna z okresu międzywojennego, okupacji niemieckiej po lata 60 – te XX w. Autorzy wspomnień mogą przedstawić wydarzenie, postać, dom, ulicę, uroczystość, życie codzienne związane z Chełmnem w w/wym. okresie.

2. Wspomnienia mogą być spisane przez świadków wydarzeń z w/wym. okresu lub przez osoby (powyżej 15 lat), które wysłuchają wspomnień i sporządzą z nich relację. W pracy tej mogą być również umieszczone fotografie związane z opisywanym zagadnieniem (najlepiej wersje cyfrowe).

3. Wspomnienia powinny obejmować maksymalnie 6 stron maszynopisu (tekst czcionką 12 Times New Roman)

4. Wspomnienia powinny być dostarczone do Muzeum Ziemi Chełmińskiej do dnia 15 października 2017 r. Muzeum Ziemi Chełmińskiej nie będzie zwracało dostarczonych prac. Zasilą one zbiory muzealne. Zwracane będą oryginalne fotografie i dokumenty.

5. Wspomnienia powinny być dostarczone w formie papierowej lub cyfrowej.

6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2017 r.

7. Autorzy wspomnień wyrażają zgodę na wykorzystanie spisanych wspomnień do prac badawczych i publikacji przygotowywanych przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

8. Muzeum Ziemi Chełmińskiej przewiduje następujące nagrody finansowe:

I miejsce - 400 zł

II miejsce – 300 zł

III miejsce – 200 zł

1. Patronem medialnym konkursu jest gazeta „Czas Chełmna”.

2. Nagrodzone prace będą publikowane na łamach „Czasu Chełmna” (fragmentarycznie lub całościowo).

3. Szczegółowych informacji udziela pracownik muzeum Anna Grzeszna - Kozikowska tel. 56 686 16 41